Stěhování do Asie

Stěhování kamkoliv vyžaduje přípravu. Obzvlášť tak daleko jako je Asie. Ať už se stěhujete do Japonska, do Číny, do Indie, do Honkongu nebo třeba do Kataru či Izraele, budete potřebovat vyřídit speciální formality. Stěhování mimo Evropskou unii totiž není tak jednoduché. Určitě doporučujeme oslovit spolehlivou stěhovací firmu, která mezinárodní stěhování nabízí a má s ním i praktické zkušenosti. V Česku je to například pražská stěhovací firma Tavočer. Za přijatelné ceny vám pomůže zajistit bezproblémové stěhování kamkoliv po celém světě. I do Asie.

 

S čím vám stěhovací firma konkrétně pomůže?

  • Pomůže s administrativou. Zkušení stěhováci vám pomohou vyřídit veškerou nutnou administrativu, formuláře na celním úřadě, seznam věcí ve více jazycích apod. Nestane se vám tak, že se vaše věci zaseknou někde na hranici a tam nebudou vědět, co s nimi dále.
  • Proclení věcí. Mimo EU budete muset své věci nechat proclít. S tím vám opět pomůže stěhovací firma a společně tak připravíte věci i dokumenty pro úspěšné proclení.
  • Organizace přesunu věcí. Počítejte, že přesun vašich věcí do Asie může trvat i měsíc. Záleží na tom kam konkrétně se stěhujete, jestli budete své věci stěhovat v lodních kontejnerech, leteckou přepravou či železniční dopravou. Vše zorganizuje stěhovací firma.
  • Důležité je i balení. Správné balení věcí tak aby se nepoškodily (kvalitní obalové materiály), a tak aby mohly být správně procleny je velmi důležité. Nechte si poradit.

 

Stěhování mimo ČR, navíc tak daleko jako je Asie, je velká věc. Myslete na všechno možné, na maličkosti. Ptejte se odborníků na všechno, co vás napadne. Udělejte si seznam otázek, zjišťujte a informujte se. Pokud s sebou berete více věcí než se vejde do dvou kufrů, opravdu oslovte spolehlivou stěhovací firmu. Není to zdarma, ale vyhnete se tak nepříjemným problémům.

 

Hodně štěstí při stěhování do Asie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *