Stěhování do evropského velkoměsta

Stěhování do zahraničí je výzva, životní zkušenost a velká škola. Zdokonalíte se v novém jazyce, osamostatníte se, vyděláte více peněz, poznáte spoustu lidí i sami sebe. Zvlášť silnou změnou je stěhování do zahraničního velkoměsta. Chystáte se na stěhování do Londýne, Paříže, Berlína, Mnichova, Bělehradu, do Říma, Barcelony, Lisabonu, Edinburgu, Varšavy, Vídně, Istanbulu nebo třeba do Moskvy? Máte se na co těšit. Velká evropská města mají mnoho společného (ruch, obchody, spousta turistů apod.), ale také se v mnohém liší (jazyk, zvyky, podnebí aj.). Kam se chystáte vy?

 

Stěhování stěhovacím vozem nebo s DHL?

Ať už je to kterékoliv velkoměsto, možná budete potřebovat pomoci se stěhováním. Na mezinárodní stěhování nejen po Evropě se specializuje například pražská stěhovací firma Tavočer. Co vám může nabídnout? Určitě vám minimálně poradí, ideálně vás i přestěhuje. Jestli se stěhujete někde poblíž (Vídeň, Berlín, Mnichov …), pak vám přímo převeze věci na místo určení. V případě, že se stěhujete daleko, můžete společně vymyslet levnější způsob stěhování, například ve spolupráci s DHL, kdy svoje náklady na dopravu sdílíte i s jinými lidmi, kterým veze zásilku stejná firma. Co je výhodnější je nejlepší konzultovat s experty na stěhováni z Tavočeru.

Při stěhování do jiné evropské metropole se vám bude možná hodit i pár praktických rad, případně i komplexní relokační služby. Stěhovací firma vám kromě přestěhování může pomoci s hledáním vhodného bydlení, s vyřízením byrokracie (například celní povinnost do Švýcarska, nebo povolení k pobytu všude jinde) nebo i s hledáním školky a školy pro děti.

 

Proč se stěhujete?

Stěhování do zahraničí je svým způsobem odvážný krok. Spousta lidí se stěhuje za prací, za studiem, za životním partnerem. Někteří chtějí poznat něco nového a vyrážejí hlavně na zkušenou, naučit se jazyk, případně poznat jinou kulturu a krásy přírody. Češi se nejčastěji stěhují do Londýna, do Mnichova, do Paříže nebo do Vídně. Všude tam se dá vydělat dost peněz, získat kvalitnější vzdělání a naučit se výborně anglicky a německy. Každý má svůj osobní důvod. Uvědomujete si, proč se stěhujete vy?

 

Ať už je odpověď jakákoliv, přejeme vám hodně štěstí!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *