Stěhování do Itálie

Itálie je zajímavá a slunečná země, poloostrov obklopený Středozemním mořem. Na severu země jsou zase vysoké Alpy a uprostřed hlavní město, do kterého vedou všechny cesty světa – romantický Řím. Češi jsou s Itálií celkem dost spjatí, jezdí tam na dovolenou i se do Itálie stěhují – za prací, za studiem, za láskou i za krásami přírody. Chystáte se také do Itálie přestěhovat?

 

Bohatý sever – hory a německá nátura

Sever země je velmi odlišný od jihu. Římané například s oblibou říkají, že pravá Itálie začíná až na jih od italských hor. Sever přitahuje lyžaře a další turisty z celého světa, kteří holdují horám. V údolích se pěstují vyhlášená jablka i hroznové víno. A celý sever velmi dobře ekonomicky prosperuje a svým způsobem dotuje chudší jih. Sever Itálie vám učaruje v případě, že milujete ostré a skalnaté hory.

 

Divoký jih – moře a klidný životní styl

Jižní část Itálie žije hodně z turismu. Čím jedete jižněji, tím je krásnější moře, větší horko a uvolněnější atmosféra. V poledne bývají dlouhé siesty a celý den se žije víceméně venku. Hledáte-li klidný život a chcete dýchat čerstvý mořský vzduch, přestěhujte se na jih Itálie. Mezi českými turisty jsou rozšířené informace, že je na jihu také více zlodějíčků a vůbec, že je ve městech divočeji, ale budete-li tam žít a nebudete klasický turista, ani vám to nepřijde.

 

Řím – jedno z nejstarších měst Evropy

Hlavní město Itálie je mimořádně bohaté na umělecké a historické památky. Leží na řece Tibeře poblíž moře. Jeho slavná historie dodnes přitahuje davy turistů a žít v Římě je pořád zážitek. Stalo se centrem křesťanství a dodnes je poutním místem. Původně římský jazyk, latina, dala základ mnoha evropským jazykům, římské právo se stalo vzorem mnoha právních a politických systémů a původně římské písmo se jako latinka stalo nejrozšířenějším písmem na světě. Ne nadarmo se říká slavná věta: „uvidět Řím a zemřít“.

 

Jak se přestěhovat

Ať už se stěhujete kamkoliv do Itálie, můžete si nechat pomoci se stěhováním. Využijte například služeb profesionální stěhovací firmy Tavočer, která vaše věci do Itálie přestěhuje bezpečně, rychle a za rozumnou cenu. Firma sídlí v Praze, ale stěhuje domácnosti i firmy kamkoliv do zahraničí.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *