Stěhování do Paříže

Paříž je ve Francii stát ve státě. Je velký rozdíl bydlet v Paříži a kdekoliv jinde ve Francii. Je to trochu podobné jako Praha v České republice. Paříž je obrovské město, které přitahuje umělce, podnikatele, studenty i dobrodruhy. Láká spoustu lidí z celého světa. Skvělé víno, výborné jídlo, tenisový Roland Garros, kultura, krásné ženy a zajímavé pracovní příležitosti. Chystáte se také přestěhovat do Paříže? Ať už tam jedete za prací, za studiem nebo za svou láskou, držíme vám palce.

 

Důležitá je francouzština

Francie celkově je typická tím, že si tam nevystačíte jen s angličtinou. Jestli chcete proniknout blíže k místním obyvatelům, budete se muset naučit francouzsky. Když budete umět francouzsky (i nedokonale), získáte si naopak místní brzy na svou stranu. Obzvláště v Paříži hlavně mladší generace umí i anglicky a německy, ale opravdu většinou raději používají francouzštinu. I když mluví s cizinci.

 

Jak se přestěhovat

Jestli se nestěhujete jen na koleje a nestačí vám jedna krosna, pak můžete využít služeb spolehlivé stěhovací firmy. Například pražská stěhovací firma Tavočer se dlouhodobě specializuje na stěhování do zahraničí. Tavočer vás za rozumnou cenu přestěhuje do Paříže během dvou dnů. Zdarma vám dokonce půjčí krabice na stěhování, dodá obalové materiály, pomůže s demontáží a následnou montáží nábytku.

 

Můžete se také samozřejmě přestěhovat svépomocí, ale budete potřebovat dodávku a nejlépe i nějaké kamarády, kteří vám pomohou vše naložit a hlavně v Paříži vyložit. Navíc přijdete o velkou výhodu, kterou stěhovací firma nabízí. Během celého stěhování je plně zodpovědná za stěhované věci, takže zajistí, že se během přepravy nic nepoškodí. Kdyby se náhodou poškodilo, dostanete odškodné (stěhovací firmy jsou pojištěné v řádech milionů korun).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *