Stěhování do USA – jak na to?

Stěhování samo o sobě není jednoduchá záležitost. Je-li to však stěhování do zahraničí, je to krok ještě složitější. A pakliže se člověk rozhodne vystěhovat ven z Evropské unie, je to krok ještě odvážnější, na který je radno se řádně připravit. To se rozhodně týká stěhování do stále atraktivních Spojených států.  Ať už za prací či za rodinou, je opravdu třeba se připravit na každou maličkost, aby nenastaly komplikace ať už při samotném začátku stěhování nebo u celníků při vstupu na americkou půdu. Stěhujete-li se jen s jedním kufrem, nejspíš to zvládnete zcela sami, ale máte-li si s sebou brát vybavení bytu, je rozhodně rozumnější se obrátit na odborníky, kteří vám vyberou optimální řešení vašeho stěhování a pomůžou i s celní problematikou. Stěhování osobních věcí je poněkud specifické a při bližším ohledání trhu zjistíte, že pouze zlomek firem se tímto druhem přeprav seriózně zabývá.

Stěhování za oceán není levná záležitost, počítejte s tím, že pár desítek tisíc budete muset obětovat. Nicméně o USA stále platí, že je to země neomezených možností a ti šikovní si tyto počáteční náklady rychle vydělají zpátky. Určitě je vhodné veškerý váš stěhovaný majetek řádně obalit kvalitním obalovým materiálem, aby při přepravě a při překládání neutrpěl sebemenší újmu. Šikovné firmy vám doporučí, který obalový materiál se na který kus nábytku nejlépe hodí.

Jedete-li do Států za prací, buďte velmi obezřetní, i v dnešní době se na trhu najdou firmy, které na první pohled vypadají spolehlivě, vyberou od vás zálohu za zprostředkování a pak se po nich slehne zem. Nemáte-li praxi, s největší pravděpodobností se budete muset smířit s manuální prací. Čekejte práci v hotelu na recepci, každonoční úklid supermarketů či úklid kin. Šikovnější s praxí se můžou uchytit jako malíři či stěhováci a ti, kterým nevadí dětský křik, mají možnost stát se chůvou na plný úvazek.

Určitě nezapomeňte se před cestou řádně pojistit a to samé platí i o pojištění přepravovaných věcí. Při příjezdu na místo je vhodné se informovat o místních zvyklostech – například je-li třeba při delším pobytu registrace na místním úřadě. Na internetu či v místním tisku je možnost se dopátrat místní české komunity, která vám ráda pomůže se sháněním práce a pracovního povolení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *