Stěhování na Floridu

Stěhujete se do USA a rovnou na slunnou Floridu? Ať už je to za prací, studiem nebo poznáním, je to určitě super volba. Florida je bezpečné a příjemné místo, i když vždy záleží na tom, kam konkrétně se stěhujete. Velkou výhodou Floridy jsou je i rychlé a levné letecké spojení se Střední Evropou. Na Floridě si pěkně vyděláte, naučíte se perfektně anglicky, zažijete celoroční příjemné počasí, budete mít nablízku oceán a určitě se naučíte hrát tenis =)

 

Co řešit před odjezdem – pojištění, víza, práce, bydlení

Ještě než se vypravíte do Ameriky, určitě je potřeba vyřídit pojištění. To znamená odhlásit se z české pojišťovny a vyřešit pojištění v USA. Pokud si sami nedokážete zdravotní pojištění v USA vyřídit z Česka, zařiďte si alespoň nějaké rozumné cestovní pojištění do začátku. Zbytek pak vyřídíte na místě.

Před odletem je nutné mít zajištěná víza. Informací o vízech je plný internet, podívat se můžete například na www.viza-usa.cz. Práce je individuální. Pro práci v Americe existuje spousta typů pracovních víz. Celá oblast je docela složitá, nejlepší je se s někým poradit. Opět se můžete podívat třeba na https://chcidoameriky.cz/vizum-do-usa-cena-kde-zadat-informace-o-pohovoru-a-dotazy

Bydlení si můžete buď najít předem nebo se ubytovat dočasně třeba na hotelu a pak si bydlení hledat na místě. Záleží na vašich představách a samozřejmě finančních možnostech.

 

Jak se přestěhovat

S bezproblémovým stěhováním včetně vyřízení veškeré byrokracie vám pomůže zkušená stěhovací firma. Například pražská stěhovací firma Tavočer se dlouhodobě specializuje na stěhování do zahraničí, včetně stěhování do USA, i konkrétně na Floridu. Stěhovací firma vám pomůže s vhodným a bezpečným zabalením věcí, zajistí odvoz věcí k moři, kde dále pokračují na lodi v kontejneru. Celá akce sice trvá několik týdnů, ale vyjde vás o dost levněji než stěhování letecky. Navíc máte čas se na Floridě připravit na příjezd svých věcí.

 

Stěhování do zahraničí je velký a odvážný krok, který vám dá do života neocenitelné zkušenosti. Držíme vám palce!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *