Stěhování věcí lodí

Když se stěhujete v rámci České republiky, stěhování lodí vás samozřejmě nezajímá. Když se však stěhujete do Ameriky, do Austrálie nebo kamkoliv jinam za oceán, stěhování lodí je už reálná možnost. Tady máte na výběr prakticky jen mezi dvěma způsoby stěhování – buď lodí nebo letadlem. Stěhování letadlem je o dost dražší a vyplatí se jen v případě, že máte minimum věcí, které dáte do třech kufrů. Když však chcete přestěhovat více věcí, pak jasně vítězí varianta stěhování lodí.

 

Pronájem kontejneru

Relativně častým případem je stěhování ze zahraničí zpátky domů do Česka. Mladí lidé jezdí na zkušenou, za studiem a za prací do USA, do Austrálie, do Kanady i jinam, tam pár let žijí a rozhodnout se vrátit do Česka. Jenže se stává, že za tu dobu nashromáždili majetek, o který nechtějí přijít, a tak si zajistí lodní kontejner nebo část kontejneru. Ten pak převeze loď do některého evropského přístavu (ideálně do Hamburgu). Odtamtud už může věci přestěhovat třeba některá stěhovací firma klasickým způsobem. Stejně to probíhá i opačným směrem, z Česka až na konec světa … Dobré je, že stěhování lodí trvá obvykle několik týdnů a vy tak máte čas připravit se na příjezd svých věcí.

 

Speciální balení a byrokracie

Pro lodní dopravu je dobré použít kvalitní obalové materiály a všechno pořádně zafixovat. Levné a dobré obalové materiály, jako je bublinková fólie, stretch fólie, různé kartony apod. Můžete koupit například na specializovaném e-shopu Obalove-Materialy.cz. Do spousty zemí budete muset řešit i byrokracii v podobě různých prohlášení a jiných celních formalit. S tím vám může pomoci ostřílená stěhovací firma.

 

Spolupráce se stěhovací firmou

Jestliže uvažujete o stěhování lodí nebo obecně do zahraničí, můžete oslovit zkušenou českou stěhovací firmu, která se na stěhování do zahraničí specializuje. Je to pražská firma Tavočer. Stěhovací firma spolupracuje s partnerskými organizacemi v různých zemích po celém světě a pomůže vám zajistit nejen lodní přepravu kontejnerem, ale také suchozemské pokračování stěhování obvykle za první uzamykatelné dveře na vaší nové adrese.

 

Ať se stěhování do zahraničí nebo zpátky domů podaří!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *