Stěhování za prací do Rakouska

V Rakousku se platí za stejnou práci i několikanásobně více než u nás. I proto Rakousko láká lidi k trvalému přestěhování za prací. Navíc to není daleko, takže není problém celkem často dojíždět za rodinou a přáteli. Jestliže umíte německy nebo alespoň anglicky, pak máte cestu za prací do Rakouska otevřenou. A ani tolik nezáleží na tom, jakou profesi děláte. V tomto článku se podíváme, jak se efektivně do Rakouska přestěhovat.

Vídeň

 

Stěhování se stěhovací firmou

Můžete se stěhovat svépomocí s podporou přátel a rodiny, nebo si najmout stěhovací firmu. Určitě je praktičtější zaplatit profesionálům, než ničit záda sobě a svým kamarádům. Navíc bude takové stěhování rychlejší a bezpečnější. Během stěhování za vaše stěhované věci ručí stěhovací firma, takže je i v jejich zájmu, aby se jim po cestě nic nestalo. Kdyby už se náhodou něco stalo, vše je pojištěno.

Na stěhování do zahraničí se v Česku specializuje například pražská firma Tavočer, která vám pomůže nejen se stěhováním, ale zdarma vám zapůjčí krabice na stěhování. K balení věcí si můžete pořídit praktické obaly (krabice, bublinková fólie, stretch fólie, ochranné rohy, stahovací pásky, lepicí pásky apod.) a stěhovací pomůcky (kříže, háky, rudly, popruhy). Všechno můžete nakoupit na jednom místě ve specializovaném internetovém obchodě na www.obalove-materialy.cz.

 

Život v Rakousku

Nejvíce lidí se stěhuje přímo do Vídně. Vídeň se už více než 10 let drží na čele žebříčků nejlepších měst pro život (následuje Kodaň, Vancouver, Berlín …). Je tady trochu dražší bydlení, ale spousta pracovních příležitostí. Práce se však najde ve všech regionech, ať už jste elektrikář, zdravotní sestra, lyžařský instruktor nebo třeba skladník. Všechna řemesla jsou zde ohodnocena opravdu násobně lépe než v České republice. Moc vám pomůže nejen pestrý životopis, ale také slušná němčina.

 

Jestli jste se rozhodli pro život v Rakousku, přejeme vám hodně štěstí!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *