Stěhování do Slovinska – země hor, lesů i moře

Slovinsko je nádherná země. Najdete tam vysoké hory, kopce, husté lesy, úrodnou půdu, bystré říčky i 46 kilometrů mořského pobřeží. Slovinsko je nejzápadnější republikou bývalé Jugoslávie a má k České republice velmi blízko. I když mezi oběma zeměmi leží Rakousko, přesto je fakt, že Češi a Slovinci si velmi rozumí. Nejen jazykem, ale i povahou. Stěhujete-li se do Slovinska, vybrali jste nejspíše správně. Vyděláte si o něco více než u nás, ale hlavně se tam budete cítit rychleji doma než např. v Německu či v Anglii.

 

Krásná příroda

Tato malá země, kde žije zhruba 2 mil. obyvatel, vás nepochybně uchvátí svou přírodou. Na severu se táhnou hory od východu přes Karavanky až po majestátní Julské Alpy s nejvyšší horou Triglav (2 864m), která je i symbolem země. Na jihozápadě má Slovinsko kousek moře, které láká hlavně svou atmosférou než koupáním. Přitom je po celé zemi spousta zapomenutých koutů, kde najdete jen čistou přírodu. Uprostřed země je navíc úchvatné hlavní město Ljubljana (Lublaň), které žije svým životem.

 

Slovinci jsou slovani jako my

Ve Slovinsku se budete cítit velmi dobře už jen proto, že Slovinci jsou slovani stejně jako my. Řeč je podobná, i když mnohá slova mají jiný význam, ale po čase se domluvíte. Zvyky, kultura a celkový pohled na svět je podobná jako u nás. Slovinci jsou většinou srdeční, vstřícní a pracovití. Češi jsou zase společenští a umí si najít svou cestu. Ať už jedete do Slovinska z jakéhokoliv důvodu, užijete si to. Je to jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí Evropy.

 

Jak se přestěhovat

Stěhujete-li se do Slovinska, můžete se přestěhovat sami, ale můžete si také objednat stěhovací firmu. Stěhovací firmy vám přestěhují nejen byt či rodinný dům, ale kompletně třeba celou firmu nebo jen vaši kancelář. Do Slovinska to není tak daleko, takže cena je pro většinu z nás dostupná. A budete tak mít od začátku v novém bydlení kus Česka s sebou. Nechte si stěhování nacenit nebo využijte kalkulačku stěhování, která vám náklady během chvilky přesně spočítá.

 

 

Užijte si Slovinsko! Kouzelnou Lublaň, vysoké hory nad 2 500 m, menší hory, kopce, lesy plné borůvek a hub, jezera, řeky a nakonec i kousek moře!

Tags :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..