Dá se v koronavirové době přestěhovat do zahraničí?

Stěhování v rámci České republiky probíhá nepřerušeně dále, ale jak je to se stěhováním do zahraničí? To už je problematické. Opatření, zákazy a pravidla se mění prakticky ze dne na den, a není tak jisté, že bude možné se jednoduše přestěhovat do zahraničí. Ideální je kontaktovat přímo stěhovací firmu, která se na stěhování do zahraničí specializuje. V Praze je to například stěhovací firma Tavočer.

Záleží na konkrétní zemi

Je to logické, že záleží na tom, kam konkrétně se chcete přestěhovat. Když oslovíte stěhovací firmu, hned se můžete začít domlouvat na tom, jaké jsou možnosti. Kdy se potřebujete přestěhovat, jestli to nepočká do léta, kdy budou snad příznivější časy. Když to nepočká, pak je potřeba zjistit, za jakých podmínek se dá do dané země vstoupit. A jestli je stěhovací firma schopna dané podmínky dodržet.

Negativní test, očkování nebo úplný zákaz …

Každá země opravdu vydává jiná opatření. Někde je potřeba negativní test, což by neměl být pro stěhováky problém zajistit. Časem to možná bude doklad o vakcinaci, což by také neměl být problém. Horší už je nutnost karantény, to si prakticky nikdo nemůže dovolit, ale za zavolání a konzultaci se stěhovací firmou nic nedáte. Tak se nejlépe dozvíte, co je možné a co v současné době nejde.

Transit obvykle není problém

Obecně platí, že když dodržíte podmínky vstupu, které daná země vydala, pak se dá jet kamkoliv. I dnes se v omezené míře cestuje. Když se stěhujete do sousedních zemí, pak je to celkem jasné, když se chcete přestěhovat někam dál, a stěhovat se převozem věcí pozemní dopravou, pak to v rámci Evropy také nějak půjde. Transit bez zastávek obvykle země dovolují. Jak už bylo řečeno, situace se stále vyvíjí, a nejlepší je kontaktovat přímo stěhovací firmu, a domluvit se na dalším postupu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..