Stěhování do Bruselu

Brusel jako neoficiální hlavní město Evropské unie přitahuje spoustu lidí. Lidé se tam často stěhují v rámci své kariéry, ať už politické, obchodní nebo jiné. Dalším důvodem stěhování do Bruselu je studium. Brusel nabízí nejrůznější obory, ať už jdete studovat jakýkoliv obor, bonusem je, že se naučíte nový jazyk. Nebo se v něm zdokonalíte. V Bruselu se kromě všudypřítomné angličtiny setkáte s němčinou, francouzštinou i dalšími jazyky.

Belgický Brusel leží uprostřed rovinaté oblasti a v centru husté aglomerace. Nenabízí tedy zrovna klid, hory, moře nebo čistou přírodu, ale spíše pracovně společenský svět. Do Bruselu se lidé stěhují za vzděláváním a růstem ve své profesi. Nejčastěji se jedná o pracovní nabídku, která nejde odmítnout, a to nejen z finančního hlediska. Máte-li ve vlastní kariéře ambice, život v Bruselu je rozhodně zajímavý krok kupředu.

Bydlení a život v Bruselu

Bydlení v Bruselu je samozřejmě na české poměry docela drahé. Na druhou stranu za bydlení dáte v poměru k výši svého platu nejspíše méně než u nás. Čím blíže k centru budete bydlet, tím jsou nájmy samozřejmě vyšší. Jestli vás tam však vyšle firma, je dost možné, že vám zajistí i vhodné bydlení. Život v Bruselu bude takový, jaký si ho uděláte, ale počítejte s tím, že je to velkoměsto se vším všudy.

Jak se přestěhovat

Když už víte, že se budete do Bruselu stěhovat, záleží na tom, jak bude vypadat váš byt. Jestli bude vybavený a co všechno si budete chtít s sebou z Česka dovézt. Někomu stačí krosna nebo dva kufry, jiný potřebuje přestěhovat půlku kanceláře. Když se nebudete stěhovat svépomocí, můžete využít služeb profesionální stěhovací firmy. Například v Praze se na stěhování do zahraničí specializuje stěhovací firma Tavočer. Pomůže vám s balením věcí, vše převeze z Prahy do Bruselu, kde vám věci vyloží do nového bytu nebo kanceláře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..