Život u moře + stěhování k moři

Láká vás život u moře? Z České republiky je to k moři opravdu daleko. A přitom je moře tak nádherné! Zdravý mořský vzduch, koupání, slaná voda, spousta slunce, křik racků. Život u moře je jednoduše lákavý, a spoustě z nás by dlouhodobý pobyt u moře prospěl psychicky i fyzicky. Ale málokdo se k moři opravdu přestěhuje. V posledních letech však stále více Čechů k moři na dlouhodobé pobyty míří. Třeba si tam pořídí apartmán a půl roku tam žijí. Nebo se tam přestěhují napořád. Taky to plánujete?

Když se chcete přestěhovat k moři, důležité je vybrat vhodnou destinaci. Oblíbené je Chorvatsko, protože je blízko a domluvíte se tam, ale krásné moře najdete i jinde v Evropě (Itálie, Francie, Kanárské ostrovy, Španělsko, menší ostrovy aj.). Spousta lidí také míří na Floridu nebo do Kalifornie. Levně a klidně se dá žít i v exotičtějších destinacích, v Thajsku, na Bali, na Novém Zélandu, v Urugvaji, v Kostarice nebo třeba na Jamajce. Žijeme jen jednou, tak proč neprožít alespoň část života u moře, že?

Taková změna, jakou stěhování k moři bezesporu je, chce samozřejmě přípravu. Je potřeba vyřešit bydlení, finance, práci, případně i školu pro děti. Je to velká akce, ale s odstupem času vždycky stojí zato. Naučíte se další jazyk, budete dýchat mořský vzduch a častěji se koupat v moři, odpočinete si, budete si užívat sluníčka a oprostíte se od stresu. Tedy v ideálním případě, protože nakonec je to takové, jaké si to člověk udělá.

Jak se přestěhovat

Se stěhováním do zahraničí vám nejlépe pomůže stěhovací firma, která se na mezinárodní stěhování specializuje. Pomůže vám nejen se samotným přestěhováním věcí na vaši novou adresu, ale také vám poradí s byrokracií, s balením, a s dalšími aspekty stěhování do zahraničí. Když se budete stěhovat mimo Evropskou unii, počítejte s tím, že je potřeba vyřídit určité formality.

Hodně štěstí a hlavně odvahu k velkému životnímu kroku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..