Au-pair v Německu

Au-pair je mezinárodní program, který zprostředkovává mladým lidem život v německé rodině. Je to ideální způsob, jak se naučit výborně německy hlavně na komunikativní úrovni. Jako au-pair se pomáháte starat o jedno či více dětí v rodině, dostáváte slušné kapesné, máte prostor pro návštěvu jazykových kurzů a dokonce i placenou dovolenou. Délka pobytu je většinou minimálně 6 měsíců, standardně jeden rok. Abyste mohli dělat v Německu au-pair, musíte umět už od začátku německy alespoň na mírně pokročilé úrovni. Tedy tak, abyste se s rodinou domluvili přes Skype či přes telefon.

 

Typické znaky a podmínky au-pair v Německu

 

  • věk 18-30 let – chlapci i dívky
  • pracovní doba je cca 30h týdně – práce zahrnuje hlídání dětí přes den, příprava dětí do školy, doprovod do kroužků, občasný večerní babysitting, lehká pomoc v domácnosti apod.
  • nejlevnější možnost kvalitní výuky německého jazyka, kde zároveň získáte velmi cenné životní zkušenosti ze života v cizině
  • práce s dětmi je často náročná, ale zároveň je to velká radost
  • návštěva Česka je běžná přes Vánoční svátky a v podstatě kdykoliv se s rodinou dohodnete – platí, že při ročním pobytu máte nárok na 4 týdny placené dovolené
  • povolení k pobytu si vyřídíte po příjezdu do Německa na příslušném úřadě, rodina vám s tím určitě pomůže
  • volný čas je zaručen po splnění dohodnutých úkolů, běžně pracujete 5-6 hodin denně

 

Co vám poskytne rodina?

Rodina vám zajistí stravu, vlastní pokoj (většinou s internetovým připojením), kapesné minimálně 260 Eur na měsíc (mnohdy více), možnost navštěvovat jazykové kurzy, na které vám přispěje, zaplatí vám pojištění, zaručí minimálně jeden den úplného volna týdně, přispěje vám na dopravu. Hodně záleží na vztahu, jaký si s rodinou vytvoříte. Když si sednete, budete si celý rok maximálně užívat a rodina vás bude podporovat. Tak je to ve většině případů, protože rodiny, které si berou domů au-pair studenty, jsou otevřené a příjemné.

 

Jak se přihlásit?

Na internetu najdete české agentury, které zprostředkovávají au-pair v Německu. Podívejte se na ně, porovnejte jejich podmínky a kontaktujte je. Níže uvádíme několik odkazů. Máte-li rádi děti a němčinu, au-pair v Německu je ideální zkušenost!

 

http://www.aupair-nemecko.cz

http://www.pracovnipobyty.cz/au-pair/nemecko/au-pair-nemecko/index.html

http://www.nazkusenou.cz/au-pair-v-nemecku-a8.html

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..