Jak zorganizovat stěhování firmy do zahraničí

Základem stěhování firmy do zahraničí musí být vaše rozhodnutí, že tento náročný krok uděláte. Důvodů může být celá řada. Mezi nejčastější důvody patří lepší podnikatelské podmínky v cílové zemi, stěhování z rodinných důvodů nebo jednoduše konkrétní podnikatelský záměr. Ať už je vaše motivace jakákoliv, jedná se o nelehký úkol. V případě, že si najmete profesionální stěhovací firmu s dostatečnými zkušenostmi s mezinárodním stěhováním, samotné stěhování až tak problematické nebude.

 

Byrokracie je horší než faktické stěhování

Vyřídit si přesun firmy do jiného státu papírově je celkem složité. Určitě si necháte poradit odborníky, jak na to. Logicky záleží na konkrétní zemi, kam se chcete stěhovat. Jednodušší je samozřejmě přestěhovat firmu do sousedního Rakouska než třeba někam do Jižní Ameriky. Na druhou stranu faktické stěhování firemních věcí, IT techniky, kanceláří, strojů apod. zase až tak složité není. S praktickým a bezpečným stěhováním firmy vám pomůže zkušená a spolehlivá profi stěhovací firma.

 

Jak stěhování firmy probíhá

Důležité je vyřídit veškeré papírování (neporušit celní předpisy apod.). S tím vám zkušená stěhovací firma také pomůže. Proto je výběr stěhováků dost důležitý. Oni převezmou odpovědnost za vaše věci během celého stěhování. Jak tedy v jednotlivých krocích stěhování firmy obvykle probíhá:

 

  • najdete si stěhovací firmu – dohodnete veškeré podmínky a necháte stěhováky pracovat
  • balení věcí – necháte si profesionálně a hlavně bezpečně zabalit stěhované věci tak, aby se daly dobře přestěhovat (včetně IT techniky)
  • bezpečný převoz – stěhovací firma stěhované věci naloží, zafixuje, převeze a vybalí za první zamčené dveře, případně tak, jak se dohodnete
  • montáž a instalace – v cílovém místě bude provedena montáž rozloženého nábytku, zapojení IT techniky, strojů apod.

 

Obecně platí, že každá konkrétní cílová země je jiná, vybírá se jiný druh přepravy, dodržují se jiné celní předpisy. Je rozdíl stěhovat se v rámci EU nebo do USA či Austrálie. Byrokraticky i organizačně.

Podobné podmínky a pravidla platí také při stěhování ze zahraničí do České republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..