Jednoduché a rychlé stěhování v rámci EU

V dnešní době už není problém se v rámci Evropy stěhovat i bez velkých příprav. Stačí se v podstatě rozhodnout a cesta se najde. Každá země v Evropské unii je specifická, ale do všech se fakticky můžete přestěhovat. Ať už je to Norsko, Španělsko, Řecko nebo třeba Irsko. Možností je spousta a i důvody se najdou. Někdo se stěhuje za lepší prací, někdo chce žít u moře, jiný se chce v zahraničí naučit cizí jazyk nebo studovat prestižní školu. Některé rodiny to dokonce vyhodnotí tak, že se jejich dětem bude lépe vyrůstat v jiné zemi než u nás v Česku. Sto lidí, sto chutí.

Jak se přestěhovat – sami nebo s firmou?

Když už učiníte to zásadní rozhodnutí a chcete se opravdu přestěhovat, bude přece jen potřeba pár věcí zařídit. Hodí se finanční rezerva, alespoň částečná znalost jazyka, ideálně i zajištěná práce a vyhlédnuté nové bydlení. Pak už jen stačí stanovit datum odjezdu a můžete vyrazit. Co se týče stěhování věcí, máte na výběr mezi stěhováním svépomocí a oslovením stěhovací firmy. Záleží samozřejmě na konkrétní zemi. Když se budete stěhovat do Německa, můžete naložit plnou dodávku věcí a vyrazit. Do Irska už je to horší.

Chcete-li se stěhovat sami, budete muset nejspíše oslovit některé přátele, sehnat spolehlivé stěhovací auto, sehnat spolehlivé obalové materiály a vhodně a bezpečně věci naložit. Další pomoc budete potřebovat při vykládce. Navíc platí, že když se něco během cesty poškodí, zodpovědnost máte jen vy sami.

Když oslovíte stěhovací firmu, všechno si dost ulehčíte, ale na druhou stranu budete muset něco zaplatit. Ale ani vy se zadarmo nepřestěhujete, že? Ideální je oslovit osvědčenou a spolehlivou stěhovací firmu, která má se stěhováním do zahraničí zkušenosti. Pomohou vám s balením, půjčí některé obalové materiály a krabice, poradí a hlavně vše rychle a bezpečně přestěhují. Včetně vykládky na nové adrese nebo i demontáže a montáže vašeho nábytku.

Ať už stěhování vyřešíte jakkoliv, hlavní je opravdu vyrazit. Žijeme jen jednou a taková zkušenost, jakou je život v jiné zemi, stojí za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..