Lidé v Německu se stěhují na západ
Prakticky od konce druhé světové války se obyvatelé v Německu stěhovali spíše z východu na západ. Důvodem byla většinou práce u hranic, nebo kousek za hranicemi s Francii a hlavně s Belgií. Zhruba od roku 2012 se situace, ale obrátila. Lidé se začali přesouvat ze západu více na východ. Největší prospěch z toho mají větší města jako je například Lipsko, Drážďany, Jena, Erfurt a Postupim. Ovšem z menších měst stále platí trend opačný a odliv obyvatelstva na západ, či do větších měst za prací. V těchto statistikách není uvedený Berlín, který sice leží na východě a je stále se rozšiřujícím městem v Německu, ale ovlivnil by tak skutečné číslo až příliš.
Německá vláda jde této situaci naproti a tak začala podporovat výstavbu a přestavbu měst ve východní části Německa a učinila tak tamní města více hodnotná pro život.
České firmy na tom můžou vydělat
Paradoxně tuto situaci mohou využít české stěhovací společnosti. V Německu je jiná životní úroveň a když mají obyvatelé daleko větší platy než lidé u nás, jsou v Německu služby jednou z nejdražších komodit. Například právě objednat si německou stěhovací společnost je finančně dosti nákladné. A tak české stěhovací firmy, které sídlí převážně v západních čechách můžou těm německým zdatně konkurovat. Finančně totiž i cesta vozidla z Česka do Německa a zpět vyjde mnohdy i daleko levněji než objednat si čistě německou stěhovací společnost. Tuto situaci mnohdy využívají i čeští občané žijící v Německu, kteří se rozhodli přestěhovat se více na východ k hranicím s ČR.