Stěhování do New Yorku

New York – magické město, které nikdy nespí. New York je metropole na pobřeží, která přitahuje nejrůznější typy lidí – celebrity, herce, umělce, boháče, snílky, studenty, vizionáře i podnikatele. Život v New Yorku je neocenitelná zkušenost, naučíte se perfektně jazyk a hlavně uvidíte život v jedné z nejrušnějších světových metropolí. Dokonce budete jeho součástí! Dostat se do New Yorku dnes není, problém, letenku seženete za pár tisíc korun, horší je, najít si tam bydlení, sehnat práci a hlavně získat pracovní povolení. A žít a pracovat v Americe nelegálně není dobrý nápad, už jen kvůli stále přísnější imigrační politice.

Zelená karta, víza, pracovní povolení

Ideální je získat v USA tzv. Zelenou kartu. S ní pak máte stejná práva jako občané USA. Zelenou kartu získáte například tak, že se oženíte s Američankou nebo vdáte za Američana. To ale není cesta pro každého, že? Jinak je to docela problém. Je potřeba v USA delší dobu pracovat, žít a splnit spoustu dalších podmínek. Turistická víza získáte celkem jednoduše (vyřídíte je přes internet), pracovní povolení je nutné vyřídit s nějakým americkým zaměstnavatelem. Na dálku se vyřizuje dost těžko.

New York City

Jak se do New Yorku přestěhovat

Ať už je váš důvod ke stěhování jakýkoliv, budete muset řešit praktickou věc, a tou je stěhování. Někomu stačí k přestěhování velká krosna nebo dva kufry, v tom případě se lehce přestěhujete sami letecky. Jestli však chcete stěhovat více věcí, je dobré oslovit profesionální stěhovací firmu, která vám se stěhováním do zahraničí pomůže. Nejen že zajistí bezpečné přestěhování vašich věcí na novou adresu, ale pomůže vám také s byrokracií, poradí vám a celkově vám přesun do New Yorku hrozně moc ulehčí. V Česku se na zahraniční stěhování specializuje například pražská stěhovací firma Tavočer.

Přes oceán je nejlevnější a nejvýhodnější stěhování věcí v kontejnerech lodní dopravou. Sice budou vaše věci na cestě několik týdnů, ale to může být i výhoda. Vy si do New Yorku v klidu přiletíte těsně před příjezdem lodi jen s osobními věcmi, a připravíte svůj nový dům na zásilku, která vás bude čekat v určené datum. Lidé z Tavočeru vám pomohou zajistit i stěhování přímo na americké půdě, tedy převoz věcí z přístavu do vašeho nového bytu/domu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..