Práce a cestování po Skotsku

Skotsko je magická země, která si drží svůj speciální ráz už dlouhá staletí. Hlavně na severozápadě Skotska máte pocit, že jste v jiném světě. Mimo civilizaci, v tichu, klidu a obklopeni divokou až nehostinnou přírodou. Nepotkáte zde houfy turistů, o to je takové cestování zajímavější. Můžete bydlet ve vlastním karavanu, v hostelech, penzionech nebo se vydat do hor a spát v bothies (kamenné domky s krbem a dřevěnou podlahou). To je romantické a magické Skotsko spíše pro dobrodruhy.

 

Hrady, whisky, déšť a vítr

Existuje také známější Skotsko, které reprezentují velká města Edinburgh a Glasgow, nesrozumitelná angličtina, výborná whisky, skotské dudy či nádherné skotské hrady. Architektura, ve které dominuje kámen, je nádherná a má své kouzlo. Do budov se totiž den co den opírá vítr, v podstatě denně prší, ale také uvidíte každý den slunce. I když se traduje, že Skotsko je zemí deště, v praxi spíše platí, že je to země větru. Nádherná země, která si získá většinu svých návštěvníků. A když vyrazíte na některý z ostrovů či do hor na severozápad, zemi si zamilujete stoprocentně.

 

Práce ve Skotsku

V celé Velké Británii (Skotsko nevyjímaje) se Čechům vyplatí pracovat. Dostanete totiž minimálně tzv. minimální mzdu, která je ve Velké Británii druhá nejvyšší v celé EU (hned po Lucembursku). Práce je ve Skotsku dost, vždy záleží na znalosti anglického jazyka a vaší vytrvalosti. Ideální je předem vědět, co chcete dělat a na to se zaměřit. Takové zacílení má většinou lepší výsledky než přístup „beru cokoliv“. Nemusíte hledat jen ve velkých městech, ale zkuste se poohlédnout i jinde. Na farmách, ve venkovských hotelech nebo třeba na severozápadě v nádherné přírodě.

 

Co byste chtěli dělat? Češi ve Skotsku často pracují na ovocných farmách (maliny, jahody aj.), ale můžete dělat cokoliv. Sázet stromky v divočině, pracovat v rybárně, dělat plavčíka v bazénu, uklízet, vařit v restauracích, pomáhat jako asistent starým lidem či pracovat ve stavebnictví. Určitě to bude silná zkušenost, která se vám bude do života hodit. Protože nejde přece jen o peníze.

 

Ať už vyrazíte do Skotska za prací či jen za dobrodružstvím, nebudete litovat. Skotsko je opravdu nádherná země, kde se budete cítit dobře.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..