Stěhování do Francie

Francie je zajímavá a hodně specifická země. Není až tak daleko a pro Čechy bývá symbolem dobrého jídla, vína, elegantních Francouzek a krásného moře. Kdo se chce do Francie přestěhovat, nezbude mu nic jiného, než se naučit francouzsky. Tím si totiž získá srdce Francouzů, kteří obecně neradi mluví cizí řečí. Láká vás to do Francie? S přestěhováním není problém, ve Francii budete pořád v EU, takže stačí si najít bydlení práci a hurá na jihozápad Evropy.

 

Proč se lidé do Francie stěhují

Každý má ke stěhování svůj osobní důvod, ale nejčastější jsou 3 scénáře, proč se lidé do Francie stěhují:

  • Za prací. Práce je jasná motivace. Ve Francii určitě seženete lépe placenou práci než u nás, ať už děláte cokoliv. Můžete vyrazit hledat práci naslepo, dohodnout si práci už z České republiky nebo můžete být vyslání do Francie svou mateřskou firmou, kde jste zaměstnáni.
  • Za studiem. Francie samozřejmě nabízí zajímavé možnosti studia, takže studovat ve Francii je logickým důvodem ke stěhování.
  • Za rodinou. Do této kategorie patří lidé, kteří se zamilovali do Francouzky či Francouze a rozhodli se žít ve Francii i ti, kteří už ve Francii rodinu mají a stěhují se za rodinou.

Moře, hory a Paříž

Francie není jen dobré jídlo, skvělé víno, fotbal a krásné Francouzky. Láká také svou přírodou. Nádherné moře je magické pro většinu Čechů, kteří moře nemají. Vysoké Alpy jsou jako stvořené pro letní i zimní dovolenou, ve Francii leží i nejvyšší hora Evropy – Mont Blanc. Srdcem Francie je však Paříž. Velké a magické město si většinu lidí získá, i když se pořád jedná o velkoměsto se svými problémy. Přesto stojí zato vidět Eiffelovu věž, Notre Dame či tenisový areál Rolland Garros  na začátku června, kdy tam vrcholí nádherný tenisový turnaj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..