Stěhování do Londýna

Co je k tomu potřeba? Pakliže se chystáte stěhovat za prací, je nutné učinit několik důležitých kroků ještě před odcestováním. Pakliže hodláte vycestovat na více než půl roku a platíte si cestovní pojištění, můžete se odhlásit u vaší zdravotní pojišťovny. Přestože při cestování po Evropské unii není nutné mít s sebou pas, stačí jen občanský průkaz, doporučujeme mít s sebou oboje. U všech dokladů se přesvědčte, že jim v brzké době nebude končit platnost.

Do Velké Británie můžete buď letět, anebo jet pozemní cestou. Nízkorozpočtových leteckých společností je na trhu celá řada, objednáte-li si letenku s dostatečným předstihem, můžete se dostat na velmi zajímavé finanční částky. To samé platí o trajektech, kterým skončilo zlaté období koncem minulého tisíciletí otevřením Eurotunnelu pod kanálem La Manche a nyní vás přepraví přes moře za skutečně nízký obnos, obzvlášť pokud si vyberete méně populární noční hodinu.

Ubytování v Londýně patří k těm nejdražším v celé Velké Británii. Není se čemu divit, Londýn je hlavní město se spoustou pracovních příležitostí a výše nájemného je zde řízena neviditelnou rukou trhu jednoduše fungující na principu poptávka – nabídka.

Doprava v Londýně je pulsující a skutečně rozmanitá. Rozhodně nedoporučujeme zajíždět do vnitřního centra města vlastním vozidlem. Krom toho, že je nutné zaplatit mýto, je i přesto centrum plné dopravních zácp, ve kterých se pomalu sunou taxíky, soukromá vozidla a londýnské autobusy (přestože na mnohých místech mají svoje pruhy). Rozhodně nejlepší je přesun metrem, aktuálně mají 12 linek, které obsluhují velkou část města. Metro je rychlé a jezdí často. Pakliže však trpíte klaustrofobií a neradi se ocitáte v tlačenicích anebo jen nechcete platit vysoké částky za městskou dopravu, možná jízdní kolo pro vás bude to pravé. Současný starosta Boris Johnson za poslední roky v Londýně pro cyklisty vykonal kus práce a výsledkem je nedávný nárůst cyklodopravy o tisíce procent. Cyklostezky a cyklopruhy nyní protínají hlavní město ve všech páteřních směrech.

Práce v Londýně rozhodně je, chce to jen se nebát se všude ptát a nebýt příliš vybíraví. Samozřejmě pro ty, kteří vládnou angličtině, je výběr nabídek značně rozmanitější.

Volný čas se v Londýně dá trávit velmi podobně jako u nás. Počítejte pouze s tím, že služby se zde stále platí několinásobně více než v Česku.

Pakliže se do Londýna nestěhujete vlastním vozem, ale autobusem či letadlem, určitě řešíte, jakým způsobem dopravit za vámi vaše zavazadla. Nejvhodnějším řešením je poptat specializované stěhovací firmy, které vám vše potřebné předměty či nábytek profesionálně zabalí vhodným obalovým materiálem a přepraví na vámi určenou adresu a to přesně v termínu a čase, který vy si určíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..