Stěhování do Portugalska

Portugalsko je velmi zajímavá země na jihozápadě Evropy. Sousedí jen se Španělskem a možná i proto jsou Portugalci typičtí a neměly na ně takový vliv ostatní národy. To nejkrásnější na Portugalsku je však oceán. Dálný oceán, který volá k prozkoumání dálek. Portugalsko dodnes žije ze slavných časů, kdy odtud vyplouvaly lodě a začaly se zámořskými objevy. Na dovolenou je Portugalsko výborné, ale proč se do Portugalska stěhovat?

Stěhování do Portugalska není pro Čechy až tak typické. Přitom Portugalsko a Česko mají dost společného. Podobnou rozlohu i podobný počet obyvatel. Češi se zde stěhují dočasně za studiem, za teplem, za dobrodružstvím a někdy i za prací. To ale spíše v případě, že byli do Portugalska vysláni zahraniční firmou, jinak v Portugalsku se práce příliš dobře nehledá. Co se týče jazyka, domluvíte se kromě portugalštiny španělsky i anglicky (neplatí pro venkov).

 

Lisabon, Porto či venkov

Největší a hlavní města Portugalska jsou Lisabon a Porto. Je mezi nimi docela velká rivalita. Obecně platí, že jestliže chcete najít práci, život ve velkém městě je k tomu ideální. Lisabon je nádherné velkoměsto, Porto už tak přitažlivé není. Jestliže však chcete zažít pravé Portugalce, jejich tradice a kulturu, nejlepší je žít někde v menším městě nebo na vesnici. Portugalsko se dá rozdělit na jih, kde je o dost tepleji, najdete zde krásné pláže i více turistů. Opakem je pak chladnější sever, kde jsou zase o to více uchráněny tradice portugalského venkova.

Portugalsko je typické teplým podnebím i větrem, který vane z širého oceánu. Oceán je i základem vynikající portugalské kuchyně, jejímž příkladem jsou mořské ryby i další mořské pochoutky. Další Portugalskou specialitou je samozřejmě výborné víno. Na to si Portugalci potrpí, jsou zde opravdoví znalci.

 

Tags :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..