Stěhování do Rakouska

Rakousko je naším sousedním státem a přestěhovat se tam není neobvyklé. Nabízí zajímavé možnosti. Najdete tam nádherné Alpy, okouzlující Vídeň a také mnohem lépe placenou jakoukoliv práci. Mnoho Čechů z blízkosti rakouských hranic denně dojíždí do Rakouska za prací. Chcete-li se však do Rakouska přestěhovat na delší dobu, určitě musíte umět alespoň základy němčiny. Se stěhováním do Rakouska vám může pomoci česká stěhovací firma.

 

Proč do Rakouska

Důvodů ke stěhování do Rakouska může být spousta. Nejčastěji se tam Češi stěhují za výborně placenou prací. Vyděláte si tam opravdu mnohem více než u nás. Mezi další časté důvody patří studium němčiny, studium uznávané univerzity, stěhování za partnerem či láska k vysokým horám. Česko a Rakousko v minulosti patřily pod jeden státní útvar Rakousko-Uhersko, přesto jsou oba národy dost odlišné. Každopádně je stěhování do cizí země velká životní zkušenost, navíc s možností rychlého a levného návratu domů.

 

Jak se do Rakouska přestěhovat

Když už jste se pro stěhování do Rakouska rozhodli, vyberte si spolehlivého přepravce, který tam přestěhuje vaše věci. Například naše firma Tavočer se již dlouhá léta specializuje na stěhování bytů, kanceláří, rodinných domů, nábytku a obecně různých věcí do Rakouska, Německa i jinam do zahraničí. Cena stěhování záleží na několika faktorech. Samotnou cenu si spočítáte jednoduše na webu. Základem je vzdálenost, odkud kam se stěhujete. Dalším faktorem je množství věcí, které budete stěhovat. Dobrá stěhovací firma má k dispozici různé typy stěhovacích aut a přizpůsobí je množství vašich věcí.

 

Jaké dokumenty si připravit

Pro stěhování do Rakouska potřebujete své osobní dokumenty (občanský průkaz nebo pas). Před odjezdem si zajděte také na svou pojišťovnu a řekněte jim, že se stěhujete, pomohou vám vyřídit veškeré formality. Jste-li registrováni na úřadu práce, zajděte se domluvit také tam. Pro stěhování věcí do Rakouska platí, že by si měl člověk, který se stěhuje, připravit následující dokumenty:

 

  • seznam stěhovaných věcí – přehledný a úplný seznam věcí a to jak v češtině, tak také v němčině
  • čestné prohlášení – prohlášení o tom, že se jedná o stěhování osobních věc, které už jsou použité a nejsou určeny k prodeji; ideálně opět i v němčině

 

Přejeme vám hodně štěstí v novém životě v Rakousku!

 

 

Tags :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..