Stěhování k moři

Moře je pro většinu Čechů velké lákadlo. Už od malička to k němu táhne všechny děti a v podstatě i velkou část rodičů. Někteří si tak později splní svůj sen a k moři se dokonce přestěhují. Proč ne? U moře je voňavý, čerstvý a zdravý vzduch, slaná voda osvěží tělo a šumění vln zase duši. Kdo by nechtěl u moře žít?

Samotné stěhování není zase tak lehké zorganizovat (nejste-li milionáři). Podívejme se, co je obvykle potřeba před stěhováním do zahraničí zařídit:

  • Najít novou práci. Je potřeba obstarat si určité příjmy přímo na místě nebo si přizpůsobit současnou práci a pracovat na dálku.
  • Najít si vhodné bydlení. Ať už se jedná o dlouhodobý pronájem nebo přímo nákup nemovitosti.
  • Naučit se jazyk. Určitě bude vše jednodušší, naučíte-li se předem alespoň základy jazyka země, kam se chystáte přestěhovat.

 

To jsou 3 hlavní body, které budete řešit. Další vyřizování už záleží na vašich rodinných poměrech a na zemi, kterou si vyberete. Máte-li děti, budete řešit jejich vzdělávání. Chcete-li se přestěhovat v rámci Evropské unie, byrokracie bude jen minimální. Naopak stěhování například do Kanady či Austrálie už vyžaduje i spolupráci s úřady. Obzvlášť v dnešní době.

 

Kam k moři se přestěhovat

Česko je jedna z mála zemí Evropy, kde není moře. Takže máte na výběr, kam se přestěhovat. Pro každého je zajímavé něco jiného, v Evropě však patří mezi oblíbené země s mořem například Španělsko, Itálie, Chorvatsko, Kypr, Skotsko, Norsko či některý z menších ostrovů. Můžete však vyrazit i dále do světa. Na Nový Zéland, do Kalifornie, do Mexika, na Bali nebo třeba do Thajska. Svět je obrovský a žijeme jen jednou, tak proč si nesplnit svůj sen a přestěhovat se k moři. Alespoň dočasně.

 

Můžete se samozřejmě přestěhovat sami nebo se nechat přestěhovat (či se alespoň poradit) profesionální stěhovací firmou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..