Život v Anglii

Anglie je hrdá země, která má jako ostrovní národ svá specifika. Jednou z těchto specifik je otevřenost k přistěhovalcům. Kdybyste se probudili v londýnském metru, tak nevíte, jestli jste v Tokiu, New Yorku nebo Mexico City. Žije zde prostě spousta cizinců – Poláci, Indové, Lotyši, Bangladéšani, Afričani i Češi. Ať už se stěhujete do Anglie za prací, zkušenostmi či za studiem, přejeme vám hodně štěstí, odvahy a úspěchů.

 

Počasí, příroda, angličani

Obecně se traduje, že v Anglii pořád prší. Pravda je spíše taková, že zde fouká vítr a počasí se neustále mění. Každý den tak sice zaprší, ale také vyjde slunce. Ve velkých městech je to horší. Smog a znečištění situaci zhoršují. V Londýně tak může být „pod mrakem“ i týden v kuse.

 

Příroda je v Anglii zajímavá. Už samotné moře má tisíce podob. Ve Walesu jsou krásné hory, ale to nejkrásnější je až v dalekém Skotsku. Nekonečné a divoké Highlands s průzračnými jezery a neobydlenými kopci. A ostrovy s magickou atmosférou, kde vládne příroda.

 

Angličani jsou zajímavým národem, který se dokáže semknout. Jednají férově a s úsměvem, ale jen na povrchu. Těžko je najít si zde opravdové přátele. V dnešní době je však Anglie už kombinací všech národností, hlavně ve velkých městech, takže se budete setkávat běžně i s příslušníky jiných národů.

 

Studium v Anglii

Spousta lidí odchází do Anglie studovat. Anglie je pro studium ideální destinace. Jsou zde věhlasné a velmi kvalitní univerzity (nejen Cambridge a Oxford). Můžete tady studovat také jazykové školy a zdokonalit se tak v angličtině, která dnes vládne světem. Výběr škol je opravdu široký a ve většině z nich můžete dokonce získat i prospěchové stipendium a vaše náklady na vzdělání se tím mohou rapidně snížit. Výborná motivace.

 

Práce v Anglii

Najít v Anglii práci není těžké. Dokonce bez dobré znalosti jazyka najdete slušně placenou práci. Ideální je, když víte, jakou práci chcete dělat a tu si pak hledáte. Práce se dá sehnat jak přes internet, tak také na místě s pomocí místních pracovních agentur. Minimální plat je v přepočtu více než 200 Kč na hodinu. Zvažte také, kde chcete pracovat. Protože třeba takový život v Londýně je hodně specifický a není určitě pro každého.

 

Ať se vám v Anglii daří. Hodně štěstí, odvahy a úspěchů!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..