Život v Rakousku

Rakousko je za humny, máme společnou historii, ale přesto se jedná o výrazně odlišnou zemi. Nenarazíte tam na českou srdečnost a veselost, ale ani na vyčůranost a pomlouvačnost. Navíc si v Rakousku vyděláte lepší peníze. Pro milovníky hor máte v Rakousku k dispozici nádherné alpské hřebeny a v zimě je tam radost lyžovat. Ale tak jako všude na světě, život v zahraničí není pro každého a začátky jsou náročné. Musíte se naučit pořádně německy, najít si práci a bydlení. Když v Rakousku vydržíte několik let, bude se vám žít stále lépe a lépe.

 

Práce, jazyk, byrokracie

Ať už jedete do Rakouska studovat nebo pracovat, je potřeba umět alespoň základy němčiny. Domluvíte se i anglicky (většina mladých anglicky umí), ale němčině se nevyhnete. Jako cizinec to budete mít těžší i s hledáním práce a je dost pravděpodobné, že se na vás budou dívat skrz prsty. Tak to v začátcích v cizině chodí. Když vydržíte, přijmou vás. Rakousko je zemí, kde vládne byrokracie. Připravte se na to, že budete muset navštívit úřady v prvních šesti měsících hned několikrát. Více o papírování najdete v tomto článku http://www.tomas-dvorak.cz/clanky/zivot-v-rakousku-papirovani-naklady-na-zivot

 

Hory, příroda a Vídeň

Ikdyž se stěhujete do Rakouska za prací, nebudete pracovat pořád. V Rakousku je toho hodně k vidění pro každého. Rakousko nabízí spoustu možností pro volný čas. Úchvatná Vídeň je lákavá sama o sobě – procházky městem, návštěvy muzeí, kaváren, ruské kolo, parky … Ale můžete vyrazit i do rakouských Alp, kde najdete čistou přírodu, krásné výhledy i čerstvý vzduch. Turistika a lyžování jsou v Alpách jedinečné.

 

Jak se do Rakouska přestěhovat

Ideální je oslovit profesionální českou stěhovací firmu, která vaše věci bezpečně přestěhuje na místo určení. Zajistí také zabalení, stěhování nábytku i stěhování IT techniky či jiných citlivých majetků. Navíc jsou stěhováci zodpovědní za veškerý váš majetek až do momentu předání. Ceny bývají přijatelné a samozřejmě závisí na tom, odkud a kam se stěhujete.

 

Hodně štěstí, odvahy a trpělivosti v nové zemi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..