Digitální nomádi – práce a cestování v jednom

V současném světě existuje mnoho profesí, které dovolují pracovat alespoň částečně z domu respektive na dálku. Tuto možnost mívají obecně lidé, kteří se živí pomocí internetu. Možnost práce z domu dává lidem svobodu a někteří odvážnější vezmou laptop a vyrazí do světa. Vznikl pro ně dokonce název – digitální nomádi. Tito nomádi spojují práci s cestováním a zábavou. Takové cestování nebývá drahé, hlavně v zemích, kde je výrazně levněji než u nás.

 

Nezávislé cestování

Digitální nomádi obecně nemají cíl vydělávat spousty peněz a shromažďovat majetek. Jejich cílem bývá většinou vést zajímavý život na cestách a vydělat si na něj pomocí laptopu a internetu. Někteří nomádi si pronajmou kdekoliv v zahraničí byt (apartmán, pokoj, chatu aj.) a zůstávají déle na jednom místě, jiní jsou neustále v pohybu a pracují nárazově v hostelech, v restauracích, na letištích apod. Někteří tráví například půl roku doma v České republice a půl roku na cestách, jiní cestují dlouhodobě nebo žijí v Česku a vyrážejí do zahraničí jen občas.

 

Pro koho je digitální nomádství

Tento způsob života láká hlavně dobrodruhy a zvědavce, většinou se jedná o mladé lidi, kteří nemají závazky. Existují však také digitální nomádi s rodinami, kdy cestuje celá rodina společně. Mezi nejčastější povolání mezi nomády patří IT specialisté, programátoři, překladatelé, různí pisálci, fotografové, blogeři, ale i provozovatelé e-shopů nebo umělci. Nejdůležitější však je, aby vás to bavilo, protože intenzivní cestování a život v zahraničí není pro každého.

 

Láká vás digitální nomádství? Jak začít?

Každý má svůj styl. Přesto se můžete inspirovat jinými českými cestovateli a jejich příběhy. Podívejte se např. na tento web www.digitalninomadstvi.cz Nejlepším začátkem je sbalit batoh a vyrazit do světa. Ať už sami či s kamarády. Může to začít jako prima dovolená, ale když se vám to zalíbí, můžate tak žít i několik let. Vrátit a usadit se můžete vždycky.

 

Láká vás digitální nomádství? Hurá do toho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..