Work and Travel

Work and Travel je kulturně výměnný program, který je určen pro studenty všech ročníků VŠ a VOŠ. Studenti mají možnost vycestovat a legálně pracovat několik měsíců v zahraničí. Jak název napovídá, jedná se o kombinaci práce a poznávání. První si odpracujete určitou dobu, kde si slušně vyděláte a poté můžete zemi procestovat. Program Work and Travel zprostředkovávají různé agentury. Délka pobytu bývá nejčastěji 2 – 5 měsíců.

 

Podmínky účasti v programu

Zájemci o pracovně-cestovatelský program Work and Travel musí obecně splňovat alespoň tyto 3 základní podmínky:

 

  • student VŠ nebo VOŠ
  • věk od 18 do 30 let (přes některé agentury 18 – 27 nebo 28 let)
  • alespoň mírně pokročilá znalost angličtiny či jazyka dané země

 

Ubytování a stravu někde zajišťuje zaměsnavatel, někde je to jen na vás. Zprostředkovací agentury vám s hledáním ubytování v dané zemi poradí.

 

Work and Travel po celém světě

Tento program nabízí studentům práci v mnoha zemích světa – např. USA, Kanada, Austrálie, Brazílie, Nový Zéland, ale také Rusko, Norsko a mnoho dalších. Nejrozšířenější je práce a cestování po USA, kterou vám zprostředkuje např. Student Agency. Ať už si zvolíte jakoukoliv zemi, máte ji tak možnost výborně poznat. Zdokonalíte se v cizím jazyce, najdete si spoustu kamarádů, procestujete danou zemi a rozšíříte si obzory.

 

Jaká práce je nabízena

Druh práce a její ohodnocení se liší dle dané země. Mezi časté práce pro studenty patří práce v restauracích, v hotelech, v zábavních či národních parcích, práce plavčíka, práce na eko farmě, ve stavebnictví a spousta dalších zajímavých prací. Práci vám může pomoct najít agentura nebo si ji můžete hledat sami. Agentura vám každopádně zařídí veškeré papíry a nutné formality.

 

 

Vyrazte do světa! Program Work and Travel je ideální pro všechny studenty a stojí zato s ním vycestovat alespoň na jedny prázdniny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..