Jak funguje EURES – evropský pracovní portál

Počet lidí, kteří chtějí pracovat či už pracují v zahraničí stále roste. EURES je evropský pracovní portál, který nabízí miliony pracovních míst po celé Evropě. Nejčastěji jezdí Češi pracovat do Německa a do Velké Británie. Na webu www.eures.cz si vyberete zemi v rámci EU/EHP (plus Švýcarsko), kde chcete pracovat, kliknete na ni na interaktivní mapě, a získáte všechny potřebné informace. Obecně platí, že čím lépe ovládáte cizí jazyk dané země plus angličtinu, tím máte větší šanci místo získat. Dalším důležitým faktorem je samozřejmě vaše předchozí praxe.

 

Jaké profese jsou v Evropě „v kurzu“

Evropští zaměstnavatelé nabízejí nejvíce pracovních míst v těchto oblastech – hotelnictví, gastronomie, zdravotnictví, vzdělávání a IT. Velmi časté jsou také technické profese. Zajímavé jsou veletrhy práce, které EURES organizuje. Na veletrhu získáte poradenství, osobní konzultace nebo přednášky, na kterých se dozvíte, jak funguje pracovní trh v konkrétní evropské zemi. A také co musíte udělat proto, abyste tam mohli pracovat. Mezi ty nejvýznamnější veletrhy práce patří JobsExpo a Profesia days v Praze a EDUCA v Liberci.

 

Na Euresu se vyhnete podvodu – práce je ověřená

Pracovní místa, která zaměstnavatelé přes EURES nabízejí, jsou prověřená a minimalizuje se tak možnost podvodu. Práci si můžete přes EURES hledat sami (odpovíte na inzerát), můžete se spolehnout na pracovní agenturu nebo využijete speciální služby sítě EURES (po celé Evropě). To znamená, že kontaktujete jednoho ze 16 českých poradců, kteří vám s hledáním práce pomohou. Kontakty na poradce najdete zde http://portal.mpsv.cz/eures/kontakt

 

Sezónní práce v zahraničí

Přes EURES probíhají i nábory na sezónní práce v zahraničí, které síť EURES organizuje ve spolupráci se zahraničními zaměstnavateli. Tak například v březnu 2014 takto nabízeli práci provozovatelé italských kempingových hotelů. Z 20 zúčastněných uchazečů si nakonec vybrali 9 zájemců na pozici recepční, animátor a číšník. Další sezónní práce jsou nejčastěji v oblasti zemědělství, hotelnictví a gastronomii.

 

Veškeré nabídky práce a další informace na pracovním portálu EURES jsou pravidelně aktualizovány. Přejeme hodně štěstí při hledání práce v zahraničí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..