Jak se naučit anglicky opravdu mluvit

Stěhujete se do zahraničí? Chystáte se vyrazit do světa studovat či za prací? Nebo chcete jen užívat života a nezávisle cestovat? Vždycky narazíte na angličtinu. Abyste se v zahraničí cítili co nejlépe, hodí se umět čím lépe anglicky. Jak se ale anglicky rychle naučit? Existují spousty kurzů i různých metod, ale podle mé zkušenosti je nejúčinnější individuální výuka s lektorem. U něj doma, u vás doma, někde v čajovně, kavárně či v jiném příjemném prostoru. Je však potřeba najít správného lektora.

 

Kde osobního lektora najít

Jestliže najdete schopného lektora, se kterým si budete i osobně rozumět, je to ideální kombinace. Po osobním lektorovi se můžete poohlédnout například na portále www.navolnenoze.cz. Najdete zde desítky profilů jednotlivých lektorů včetně jejich praxe a fotografie – velmi pravděpodobně někdo z nich bude ve vašem okolí. Další možností je sám si dát inzerát, že hledáte ve vaší lokalitě lektora angličtiny, který by vás učil individuálně.

 

Mluvit anglicky bez stresu

Chcete-li se stěhovat nebo cestovat v zahraničí, nejdůležitější je pro vás určitě konverzace. Právě při komunikace v angličtině ve dvou s vaším učitelem, budete mít možnost se rychle zlepšovat. Anglicky se tak naučíte opravdu mluvit, nebudete mít stres z mluvení a učení bude probíhat přirozeně. To je hlavní výhoda toho, že nebudete ve skupině, nemusíte se stydět mluvit a lektor se bude věnovat jen vám. To však nic nemění na tom, že bude potřeba se doma na hodiny připravovat! Minimálně se učit anglická slovíčka, protože bez těch se jednoduše neobejdete.

 

Kolik soukromá výuka stojí

Záleží na dohodě s lektorem, ale dá se dostat i na cenu cca 250 Kč za hodinu, což je dle mého velmi přijatelné. Samozřejmě záleží na regionu, vašich požadavcích a jednotlivých lektorech. Při výběru vhodného lektora dejte i na svůj pocit, ne s každým si totiž budete dlouhodobě rozumět. V hodinách se pak domluvte na tom, co od výuky angličtiny očekáváte – důraz na konverzaci, prohlubování znalostí či nácvik běžných společenských situací.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..