Kam se ještě vyplatí stěhovat za prací

Ekonomická situace v Česku se oproti zemím, kam se dříve jezdilo za prací, rok od roku zlepšuje. Do některých zemí už se skoro nevyplatí jezdit za prací. Přesto je ještě hlavně na západ od nás dost míst, kam se ještě vyplatí stěhovat za prací. Stále je to Západní Evropa, Skandinávie, Severní Amerika či Austrálie. Nejenže vyděláte, získáte zkušenosti, zdokonalíte cizí jazyk a poznáte sami sebe. Obecně však téměř všude platí, že už si tam nevyděláte tolik jako před deseti lety. Podívejte se na vybrané země, kde si ještě můžete pěkně vydělat, a budete-li mít možnost, vyrazte do světa.

 

  • Skandinávie. Severské země Norsko, Švédsko, Finsko i Dánsko platí velmi dobře, ale není úplně jednoduché si tam práci najít. Na práci „načerno“ tam zapomeňte. Výhodou je, že téměř všichni mluví anglicky a nemusíte se učit těžké skandinávské jazyky.
  • Německo. Naši sousedé platili vždy dobře a platí to dodnes. Do Německa se stěhuje za prací nejvíce Čechů. Je to blízko, můžete často jezdit domů a kultura je té české celkem podobná. Je potřeba se naučit německy.
  • Velká Británie. Anglie, Skotsko či Wales platí v librách. Platy jsou tam pěkné, ikdyž kurs libry jde dlouhodobě dolů. Pořád tam proudí spousty krajanů a o práci tam není nouze. Vystačíte si s angličtinou, čím bude lepší, tím lépe.
  • Švýcarsko. Specifická země, která není v EU. Je obtížné si tam legálně najít práci a je tam velmi draho. Když si práci najdete, vyděláte si velmi dobře. Navíc tam jsou nádherné hory a příroda.
  • Benelux, Rakousko. Belgie, Nizozemsko, Lucembursko i Rakousko platí o dost lépe než u nás. Ve všech 4 zemích si i vyděláte. Jestli vás některá z nich láká, hurá do toho!
  • USA a Kanada. Dolarové země, kde máte otevřené možnosti. Potřebujete však pracovní vízum a znalost angličtiny. Pracovních možností je zde nadbytek. Obě země lákají i krásnou přírodou.
  • Austrálie a Nový Zéland. Tyto daleké země jsou hlavně zajímavé pro cestovatele a milovníky poznávání cizích zemí. Takové cestování se dá spojit i s prací a životem v Austrálii či na Zélandu. Platí tam lépe než u nás.
  • Exotická Asie. Někteří odborníci se uplatní i v bohatých asijských zemích jako je Katar, Saudská Arábie či Singapur nebo Hongkong. Určitě zajímavá zkušenost.

 

Obecně platí, že jste-li opravdu schopní odborníci, prosadíte se všude. Možná vás skvěle zaplatí i v jiných zemích, v Africe, Asii či Jižní Americe. Záleží na vašem oboru a vašich profesionálních znalostech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..