Práce mimo Evropu

Pracovat a žít mimo Evropu je výzva a velká životní zkušenost. Zažijete jinou kulturu, jiné podnebí, rozdílné pohledy na svět i spousty zajímavých a nových vjemů. Zdokonalíte se minimálně v jednom cizím jazyce a přirozeně získáte rozhled a životní nadhled. Cestování po světě, pracovní zkušenosti v cizině a obecně samostatný život v zahraničí je opravdu neocenitelná zkušenost. Získat práci v zahraničí mimo Evropu však není úplně jednoduché. Navíc budete nejspíš potřebovat získat pracovní vízum nebo pracovní povolení.

 

Pracovní vízum

Získání pracovního víza či pracovního povolení je v různých zemích světa různě složité. Jeho udělení záleží na mnoha faktorech. Například zda je vaše profese v dané zemi žádaná, jestli ovládáte cizí jazyk, jaké máte odborné znalosti a také praxi.

 

Získání pracovního víza je určitě snazší v rámci speciálních pracovních programů jako jsou např. Work and Travel (USA, Kanada, Austrálie) či přes agenturu (např. jako au-pair). Pracovat většinou můžete i při studiu v zahraničí.

 

Jakou práci hledat

To záleží opravdu na vás, protože svět nabízí všechny možnosti. Můžete sbírat jablka na Novém Zélandu, pracovat na safari v Africe, zaměstnat se v rybárně na Aljašce nebo naslepo vyrazit do Kostariky a najít si práci na tabákové farmě. Jste-li kvalifikovaný odborník v určitém oboru, máte to ještě jednodušší.

 

Kde se informovat

V dnešní době vše zjistíte přes internet. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých odkazů:

 

  • Velvyslanectví cizích zemí. Informace o dané zemi, o možnostech a podmínkách práce, o povinných registracích či daňové problematice získáte na jednotlivých velvyslanectvích. Jejich adresy naleznete na www.mzv.cz v sekci Státy a území.
  • České instituce, které vám pomohou. Na níže uvedeném webu najdete informace o českých institucích, které souvisejí s prací mimo EU http://www.nicm.cz/internetove-stranky-s-informacemi-o-pracovnich-podminkach-v-zahr

 

 

Vyrazte do světa, neodkládejte to a užijte si část svého života v zahraničí. Vrátíte se spokojení a nikdy nebudete litovat. Kdy jindy než teď!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..