Práce na volné noze vám umožní cestovat

Jste zaměstnanci a uvažujete o přechodu na volnou nohu? Je to odvážné, ale změní vám to život (většinou k lepšímu). Asi je pravda, že život na volné noze jako živnostník není pro každého. Přesto má spoustu zásadních výhod. Například si sami organizujete svůj čas, děláte, co vás baví a děláte to nejlépe, jak dovedete už jen proto, že za svou práci ručíte vlastním jménem. Nebudete nadávat na svého šéfa a sami si budete řídit svůj život. Být na volné noze je opravdu krásný pocit.

 

Svoboda a cestování

Ne každé povolání vám dovolí cestovat déle po světě. Přesto máte větší šanci cestovat, když jste sám svým pánem. Mnoho profesí se dá totiž dělat i přímo ze zahraničí pomocí laptopu a internetu – novinář, grafik, programátor, překladatel, ale také spousta dalších. Můžete například několik měsíců intenzivně pracovat a pak si dopřát 6 týdnů volna. Záleží jen na vás a na vaší profesi. Takové cestování je nejen velká radost, ale také odpočinek a inspirace. Naberete tak nápady a chuť do další práce.

To vše se dá skloubit také s rodinou. Přestěhovat se v zimě někam do tepla (např. na Kanárské ostrovy) a pracovat odtamtud, půjčit nebo koupit karavan a vyrazit na cestu i s rodinou apod. Takový nomádský život není úplně obvyklý, ale vždyť žijeme jen jednou, tak proč si neplnit své sny a žít naplno a podle sebe už teď? Chce to jen odvahu, správné lidi kolem sebe a hurá do toho!

 

Jak přejít na volnou nohu

Důležité je vědět, co chcete dělat. Neříkat, že vám je to jedno, ale uvědomit si, co máte rádi, co umíte a čím byste se rádi živili. Když si to uvědomíte, bude se vám lépe začínat. Chcete-li být například na čerstvém vzduchu, nesedět za počítačem a něco tvořit, můžete být třeba zahradníkem – realizovat zahrady, zahradní jezírka apod. Dobré je na začátku získat zkušenosti třeba i jako zaměstnanec, ale v duchu si již plánovat své vlastní podnikání. A jak přijde čas, zřídit si živnostenský list, oznámit svému okolí, že nabízíte ty a ty služby, zřídit si web a začít pracovat na volné noze.

V začátcích mají čerství živnostníci často 2 problémy – nemají potřebné vybavení a mají obavy, že neseženou zakázky. Vybavení je potřeba doplňovat postupně nebo jednorázově investovat. Tomu se nevyhnete. S propagací vám pomůže webová prezentace. Velmi účinné je například zřídit si placenou prezentaci na www.navolnenoze.cz.

 

Hodně štěstí a odvahy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..