Stěhování do Singapuru – jak na to?

Stěhování samo o sobě je náročnou činností. Pokud se z jakéhokoli důvodu chystáte stěhovat do Singapuru, vše se ještě znásobí obrovskou vzdáleností mezi výchozím bodem v České republice a cílem v Singapuru.

Poctivá příprava je základ

Při přesunu z Vašeho současného domova na druhou stranu zeměkoule je třeba věnovat velkou pozornost přípravě na stěhování. Každá maličkost může rozhodnout o úspěšnosti stěhování, nebo naopak průšvihu. Dobré je vyhledat lidi, kteří už něco takového v minulosti absolvovali, popř. kontaktovat odborníky. Každopádně je třeba se ptát na každou maličkost, která Vás napadne. A pokud se nestěhujete pouze s jedním kufrem, rozhodně si nechte pomoc od firem, které se takovými záležitostmi zabývají.

Vyberte si stěhovací firmu

Základním kamenem stěhování na velkou dálku je správný výběr stěhovací firmy, která má s mezinárodním stěhováním zkušenosti. Počítejte ale s tím, že ne každá firma bude mít odvahu se pustit do akce na takovou vzdálenost. Nicméně kdo hledá, ten taky najde. V každém případě ale počítejte s poměrně vysokými náklady na stěhování. Balení a stěhování sice probíhá prakticky stejně, rozdíl je ale v časové náročnosti. Nutností jsou co možná nejkvalitnější obalové materiály, které musí přesun vydržet. Balení musí být provedeno s maximální pečlivostí, aby se zabalené věci během dlouhého přesunu nerozbalili a vinou toho nepoškodili.

Již po první nezávazné schůzce by stěhovací technik měl odhadnout na základě vybavení, které se bude stěhovat, kolik a jaké druhy obalových materiálů budou třeba, stejně tak určí velikost stěhovacího vozu. V ideálním případě by Vás firma měla odstěhovat „na klíč“, tzn. kompletně bez nutnosti Vaší asistence.

Vlajka Singapuru

Nutná administrativa

Při stěhování mimo Evropskou unii je třeba na celním úřadu vyplnit potřebné formuláře a také odevzdat seznam věcí, které se budou stěhovat. Některé stěhovací firmy Vám s tím však pomohou a jsou schopné Vám tyto služby zprostředkovat.

Tags :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..