Stěhování do Španělska

Chystáte se přestěhovat do Španělska? Ať už se tam stěhujete za prací, za studiem, za rodinou či za sluncem, čeká vás rozhodně zajímavá země. Můžete bydlet u krásného moře, v nádherné Barceloně nebo třeba ve vysokých Pyrenejích. Španělsko je země plná slunce, ale také země temperamentních Španělů. Určitě vás čeká velká změna a zajímavá zkušenost.

 

Stěhování za studiem nebo za prací

Španělsko láká studenty z celého světa. Díky studentským programům (jako je například Erasmus) mají i čeští studenti šanci vyzkoušet si studium a hlavně život v cizí zemi. Sice to bývá jen na jeden semestr, ale i to je dost času se do Španělska zamilovat.

 

Jezdit do Španělska za prací není tak obvyklé jako třeba do Velké Británie, Francie nebo USA, ale i Španělsko nabízí zajímavé pracovní příležitosti. V létě jsou například časté brigády pro studenty v hotelích či při sběru pomerančů. Další variantou, jak se dostat pracovně do Španělska, je vyslání vlastní firmou na stáž nebo přímo převedení na španělskou pobočku.

 

Španělské krásy – moře, hory, Barcelona

Španělsko obklopuje moře ze tří stran, na jihu se dá koupat i na podzim či na jaře, slunce svítí rozhodně častěji než u nás. K tomu jsou na severu Španělska vysoké Pyreneje, na jihu pak další hory s vrcholy přes 3000 metrů vysokými – Sierra Nevada. Ke Španělsku patří také některé nádherné ostrovy – Kanárské ostrovy, Ibiza či Mallorca. Mezi krásy Španělska musíme zařadit i hlavní město Katalánska, Barcelonu. Každopádně ve Španělsku je co objevovat, svůj život si tam určitě budete užívat. Ať už je důvod vašeho stěhování jakýkoliv.

 

Jak se do Španělska přestěhovat

Buď se přestěhujete svépomocí nebo si objednejte profesionální stěhovací firmu. Profi firma vám pomůže s balením, zařídí veškerou byrokracii a zajistí bezpečný převoz vašich věcí na novou španělskou adresu. Nemusíte se tak stresovat více než je u tak významné změny nutné. A svou energii můžete věnovat novému začátku. Určitě je totiž potřeba udělat celý seznam důležitých věcí – od hledání nového bydlení a práce, přes ukončení svých aktivit v Česku až po zapracování na španělštině.

 

Přejeme hodně štěstí v nové zemi!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..