Trajekty do Skandinávie – jak si cestu naplánovat

Když jste se rozhodli využít pro svou cestu do Skandinávie trajekt, je dobré si svou cestu naplánovat už předem. Má to několik výrazných výhod. Hlavní výhodou je, že při včasné rezervaci trajektu můžete získat zajímavé slevy, navíc nemusíte v přístavu čekat na první volný trajekt (v sezóně i několik dní). Ideální je pak na trajekt vyrazit už s předstihem a v klidu si pak cestu k trajektu užít. Samotná plavba je pro Čechy – suchozemce zážitek sama o sobě.

 

Výběr trasy a termínu

Ať už míříte do Dánska, Norska či Švédska, existuje vždy několik variant, jak se tam dostat. Podívejte se na všechny možné kombinace a uvidíte, jak velké jsou rozdíly v cenách i v délce plavby. Nebudete vybírat jen optimální lodní trasu, ale také nejvýhodnější lodní společnost. Cenové rozdíly bývají značné a informovanost předem se určitě vyplatí. Cena záleží na délce trasy, ale také na tom, kdy chcete jet. V letních měsících, kdy je sezóna, jsou ceny trajektů výrazně vyšší.

 

Můžete si rezervovat kajutu

Na trajektech máte možnost buď strávit čas plavby na lodi, v restauraci či na palubě, ale můžete si také rezervovat kajutu. Kajuta se vyplatí hlavně při delších plavbách, které probíhají v noci. Mladí lidé se mohou spokojit s přespáním ve spacáku v útrobách lodi či na palubě, ale rodiny s dětmi či náročnější pasažéři často volí právě rezervaci kajuty. Tu je také potřeba rezervovat s předstihem, hlavně v letních měsících, v plné sezóně. Často se totiž stává, že při rezervaci kajuty až na místě, jsou volné již jen ty nejdražší kajuty.

 

Během plavby se do auta nedostanete

Jestli vás napadlo, že si skočíte během plavby lehnout do svého auta, tak to není možné. Garáže s přepravovanými auty jsou na trajektech odděleny od zbytku lodi a cestující do garáží nemají během plavby přístup. To znamená, že všechno, co během plavby potřebujete mít u sebe, si musíte vzít z auta již při nástupu na trajekt. I proto je příjemné mít vlastní kajutu, která funguje jako vaše soukromé zázemí.

 

Užijte si svou plavbu trajektem, plánujte s předstihem a hodně štěstí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..