Proč vyjet na Erasmus

Důvodů proč se rozhodnout vyzkoušet studovat v zahraničí přes Erasmus je spousta. Na prvním místě je nejspíš fakt, že se jedná o důležitou životní zkušenost. Studenti si musí v cizí zemi poradit, postaví se na vlastní nohy a získají velkou samostatnost. Navíc většinou navážou cenné kontakty a najdou si přátele z celého světa. Tyto kontakty se pak mohou hodit například pro postudijní cestování. V neposlední řadě je studium přes Erasmus velká zábava. Tedy nejen studium, ale celý život v cizí zemi. Studenti místní univerzity vám představí své město a svou zemi a vy se tam budete brzy cítit jako doma.

 

Naučíte se jazyk v praxi

Erasmus nabízí šanci poznat způsob života a výuky v jiné zemi. Tato výuka nikdy neprobíhá česky, studenti se tak zdokonalují v cizím jazyce – nejčastěji je to angličtina, němčina či španělština. Cizí jazyk budete určitě používat i mimo školu. Nejspíše budete bydlet s dalšími studenty z různých konců Evropy. A svou angličtinu, němčinu či španělštinu výrazně zlepšíte.

 

Erasmus nese i rizika

Studium v zahraničí samozřejmě není pro každého. Pro někoho je to spíše stres než výzva. Někdo neumí mluvit v cizím jazyce a nemá odvahu vyrazit s tímto omezením. Navíc existuje zvýšené riziko prodloužení studia. Důvodem je fakt, že ne všechny předměty z vaší domovské školy se v zahraničí budou vyučovat a vy si je pak budete muset v Česku dodělávat. Obecně platí, že Erasmus je zajímavý spíše pro extroverty, lidi, kteří se chtějí učit nové věci, poznávat nové přátele z celého světa, účastnit se studentských party apod.

 

Základní informace a pravidla

Jako student můžete vyjet přes Erasmus dvakrát. Jednou studovat a jednou na pracovní praxi. Vždy na 3 – 12 měsíců. Od programu Erasmus budete dostávat také kapesné. Jeho výše záleží na zemi, kde studujete a na délce vašeho pobytu. Počítejte s tím, že většinou všechny náklady kapesné nepokryje. Vyrazit studovat či pracovat přes Erasmus můžete od 3.ročníku studia (žádost dáváte v druhém ročníku). Více informací se dozvíte na své vlastní škole.

Hodně štěstí a zábavy v zahraničí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..