Jak nesou stěhování do zahraničí děti

Stěhování do zahraničí je náročné. Ale obecně platí, že je náročnější pro rodiče než pro děti. Na rodičích leží všechna tíha organizace, rozhodování, zařizování a financování nového bydlení a celé rodiny. Děti jsou velmi učenlivé, rychle zapadnou do nového kolektivu, naučí se nový jazyk a změna je pro ně vlastně přínosem. O děti se není potřeba bát. Samozřejmě všechno potřebuje svůj čas, ale když děti cítí lásku a bezpečí v nejbližší rodině, rychle se uvolní a život si užívají stejně jako před stěhováním.

 

Jazyk se dětí naučí velmi rychle

Vědecky je dokázáno, že nejrychleji a nejpřirozeněji se učí nový jazyk malé děti. Platí, že čím jsou mladší, tím je to pro ně jednodušší. Nepoužívají klasické metody učení jako dospělí,  učí se pozorováním, posloucháním a jde jim to velmi rychle. Hlavně když se kolem nich opravdu mluví cizím jazykem denně. Možná budete brzy překvapeni, jak dobře se děti naučily mluvit – lépe než po absolvování jazykových kurzů.

 

Děti žijí přítomným okamžikem

Ať už se děje kolem dětí cokoliv, většinou si to užívají. Ony žijí tady a teď, nemají plnou hlavu strachů, obav, plánů a vzpomínek. Stěhování do nového prostředí je tak hlavně výzvou pro rodiče. Když to zvládají rodiče, zvládnou to i děti. Mnohdy jsou právě děti oporou rodičům v těžkých chvílích v novém prostředí.

Záleží na věku a povaze dítěte, na tom, jestli je samo nebo má sourozence, ale na prvním místě je vždy láska a porozumění, které cítí od svých rodičů. Ideální je, když tu lásku cítí nejen k sobě, ale také mezi svými rodiči.

 

Nebojte se o děti

Strach je v dnešním světě podporován hlavně médii. Nic dobrého však nepřináší. Chcete-li ze svých dětí vychovat odvážné, silné a zdravě sebevědomé osobnosti, nepřenášejte na ně strach. Dejte jim prostor a svobodu a zaměřte se spíše na sebe. Stěhování do zahraničí je náročná akce a sílu a rozhodnost budete potřebovat hlavně vy. Děti stěhování do zahraničí zvládnou lépe, než možná očekáváte.

 

Hodně štěstí!

 

Tags :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..