Láska jako důvod stěhování do zahraničí

Potkat toho pravého partnera je zázrak a velká radost. Na každého ale nemusí ideální partner čekat v rodném městě, můžete ho potkat na cestách, během studia nebo kdekoliv jinde. Ale co když je to cizinec? V dnešním globalizovaném světě jsou mezinárodní vztahy čím dál častější. V mém blízkém okolí je to běžné – Čech a Slovinka, Češka s Urugvajcem, Čech s Australankou či Češka s Američanem, česko – slovenské páry ani nepočítejme. V takovém případě je potřeba se dohodnout, kde bude rodina bydlet.

 

Bydlení napůl

Často se stává, že taková mezinárodní rodina, ještě navíc když má děti, bydlí napůl v Česku a napůl v zahraničí. A je to příjemné. Máte perfektní rodinné zázemí hned ve dvou zemích! Navíc můžete díky znalosti obou jazyků oba národy spojovat a dokonce se tím živit. Překládat, zprostředkovávat obchody, předávat tradice a nápady z jedné země do druhé. Na druhé straně pak často jezdíte na dovolenou právě do partnerovy rodné země a už se tolik nedostanete k poznávání dalších koutů světa. Tak mluví praxe.

 

Děti umí hned dva jazyky

Když už vás láska a osud zavanou do zahraničí, nese to s sebou těžké chvíle a občasný stesk po domovu, ale na druhé straně to má spoustu výhod. Mluvíte-li doma oběma jazyky (určitě doporučuji), děti jsou od malička bilingvní. To je dobrý základ do života. Navíc jim přijde normální cestovat, nemají předsudky a jsou flexibilnější a přizpůsobivější než většina jejich českých vrstevníků.

 

Na západ i na východ

Láska si nevybírá, rozum už ano. Samozřejmě záleží na zemi, ze které váš partner či partnerka pochází. Svět nabízí na různých místech rozdílné podmínky a kvalitu života. Je velký rozdíl stěhovat se do Kanady, Brazílie, Německa, Ruska či na Blízký východ. Výhodou těchto mezinárodních rodin je možnost výběru. Vždy můžete zůstat v srdci Střední Evropy ve svobodném Česku.

 

 

Zamilování a život s cizincem si samozřejmě nejde naplánovat, ale můžete tomu být otevření a když to náhodou přijde, dát takovému vztahu šanci. Ne nadarmo se říká, že „láska hory přenáší“.

 

Kdybyste potřebovali pomoci se stěhováním do zahraničí, kontaktujte spolehlivou stěhovací firmu, která vám přestěhuje pokoj, byt, dům, kancelář i celou firmu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..