Proč se lidé stěhují do zahraničí

Stěhování do zahraničí je velká životní změna, impuls a motivace. Tak jako všude, u jedněch převažuje radost, u druhých obavy. To záleží jednak na povaze člověka a druhak na tom, proč se do zahraničí stěhujete. Důvodů k takovému kroku je spousta. Dobře placená práce, láska, chuť poznávat nové země a kultury nebo praktický pohled, že se vám tam bude lépe žít. Tento článek se pokusí popsat nejčastější varianty a důvody, proč se lidé stěhují do zahraničí.

 

  • Stěhování za prací. Tento důvod je nejčastější. Práce v zahraničí je většinou výrazně lépe placená, získáte zkušenosti, které u nás nemůžete získat nebo vás jednoduše vaše firma pošle na zahraniční pobočku. Naučíte se jazyk, získáte do svého CV cenný zápis a vyděláte si pěkné peníze. Většinou.
  • Stěhování za partnerem. Často se stává, že partner dostane úžasnou pracovní nabídku ze zahraničí a vy se rozhodnete jet s ním. Může to být skvělá zkušenost. Nebo se zamilujete do cizince či cizinky a bude potřeba se rozhodnout, ve které zemi spolu žít. Život přináší krásné výzvy a překvapení, stačí jim být otevřený.
  • Lepší život v zahraničí. Česká republika je relativně bohatou a svobodnou zemí. Přesto některé lidi omezuje a to může být důvodem ke stěhování do osvícenějších zemí. Příkladem omezení je např. povinné očkování, nemožnost rodit doma s porodní asistentkou, pro někoho povinná předškolní a školní docházka či tvrdé podmínky pro OSVČ. Omezení může být spousta, pro každý typ lidí jiná.
  • Studium. Studovat prestižní školu v zahraničí je také pádným důvodem ke stěhování. A nemusí se jednat hned o Harvard, už pouhé studium jakékoliv školy vás nebo vaše děti velmi zdokonalí v cizím jazyce.
  • Chuť poznat jinou zemi, kulturu. Tento důvod by měl ideálně provázet všechny výše zmíněné důvody. Chuť poznávat nové kultury a sama sebe je samotnou podstatou života. A cestování a stěhování do zahraničí je vždy dobrodružstvím. Tak jako pravý život.

 

Důvody ke stěhování jsou čistě osobní a mohou se vzájemně prolínat a doplňovat. Obecně se dá napsat, že štěstí přeje odvážným, pozitivně naladěným a připraveným lidem, kteří si dokáží život užívat jak v Česku, tak i v zahraničí.

 

Chcete-li si nechat přestěhovat do zahraničí i své věci, byt či kancelář, určitě oslovte profesionální stěhovací firmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..