Trajekty do Skandinávie

Uvažujete, že pojedete do Švédska, Norska či Dánska trajektem? Cesta trajektem má své výhody i nevýhody. Cesta letadlem je samozřejmě rychlejší, ale trajekt má taky něco do sebe. Na severu je totiž to nejkrásnější příroda a automobil vám umožní si přírodu vychutnat dle svých představ – jedete kdy chcete a kam chcete, zastavíte u kterého fjordu chcete. Do auta také naložíte více věcí, třeba i stan a spacáky a ušetříte tak za ubytování. Kempování mimo kempy je ve Skandinávii dovoleno!

 

Výhody cestování trajektem

Jede-li vás více jedním autem, můžete si rozpočítat náklady na benzín a hlavně jste pak ve Skandinávii mobilní. Existuje i varianta letět letadlem a pak si půjčit auto na místě, ale ta se na drahém severu prodraží. A bez auta jste zase výrazně omezeni v pohybu. Takže záleží na tom, kolik máte času a jak si své cestování představujete. Jedete-li rybařit, cesta autem a tím pádem i trajektem se přímo nabízí. Dalším plusem je zážitek z cestování trajektem. Moře a trajekt mají neopakovatelnou atmosféru, obzvláště pro Čechy, kteří moře nemají.

 

Trajektová spojení – nejčastější trasy

  • Německo – Švédsko. Nejčastější spojení jsou Rostock–Trelleborg, Sassnitz–Trelleborg, Kiel–Gotteborg, Travemunde–Trelleborg a Travemunde–Malmo.
  • Německo – Dánsko. Nejčastější linky jsou Puttgarde–Rodby a Rostock–Gedser.
  • Dánsko – Švédsko. Pro spojení mezi Dánskem a Švédskem se používá trasa přes úžinu Helsingor-Helsingborg nebo přes nově vystavěný Öresundský most, jenž spojuje Kodaň a Malmo.
  • Dánsko – Norsko. Do Norska se vyráží z dánského Hirtshalsu a přijíždí se do norských přístavů Kristiansand, Larvik, Stavanger či Bergen.
  • Německo – Norsko. Přímé trajekty do Norska jsou ideální v noci (vyspíte se), na trase Kiel–Oslo.

Další možností je dojet autem na sever Polska a jet trajektem z Polska, ale tento způsob dopravy do Skandinávie není tak častý, navíc cesta trajektem tak trvá podstatně déle.

 

Užijte si cestu trajektem do Skandinávie. Hodně štěstí!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..